Megjelent Petes Gábor: Új-Hunnia 2039 – Ősök útján c. regénye a Metropolis Media kiadónál. Az ismertető alapján nem világos, hogy sci-fi vagy fantasy zsánerbe sorolható a könyv, ezért egyelőre nem listázzuk egyik 2020-as jelöltlistán sem; a zsűri ítéletéig a besorolásra váró könyvek között tartjuk számon.

Metropolis Media
Puhatáblás
280 oldal
ISBN: 9789635510139
Fülszöveg:
„Nem az a kérdés, hogy lesz-e valaha is világjárvány a földön, hanem az, hogy mikor.”
(WHO)
„Az ősi sámán hitvilág ütközik a technológiai szingularitás irányába haladó világgal.”
(Kassai Lajos, lovasíjász nagymester, a regény legfőbb inspirálója)
Ez a történet 2039-ben játszódik itt, a Kárpát-medencében, egy évvel egy világméretű ebolajárvány kirobbanása után, ami a magyar népet is jócskán megtizedelte. A városok elnéptelenedtek, a rendvédelmi szervek dezertáltak a kezelhetetlen állapotok miatt, így az utakon fosztogató, kannibalizmusra vetemedett bandák vadásznak a túlélőkre. A négy szálon futó cselekmény bemutatja egy, a jövőbeli társadalomból kiábrándult emberek alkotta, teljesen önfenntartó ökoközösség mindennapjait a Zselic lankái között található otthonukban, Új-Hunniában; a hozzájuk haza igyekvő „testvéreik” veszélyes és kalandos útját Dél-Magyarországon keresztül; egy észak-magyarországi hologram-vezető jövőbeli terveit az új-hunokkal; illetve egy eszelős exzsoldos és brigádja brutális módszereit, ahogy próbálják túlélni a járványt követő anarchiát.
Ebben a nem éppen hagyományosnak mondható „sci-fi” kalandregényben a nem túl távoli jövőben, a súlyos fejlődési csapdában vergődő emberiség világméretű gazdasági és egészségügyi problémákkal küzd, melyből kiutat egy kis közösség mutat, ahol újraéled őseink élete és hitvilága, mindez megfűszerezve némi misztikummal.